Gambit - Kompensatory

 

W procesach przemysłowych często istnieje potrzeba elastycznego połączenia dwóch lub więcej podzespołów wzajemnie przemieszczających się względem siebie, ale w taki sposób, by zachować szczelność połączenia. Problem ten rozwiązują kompensatory tkaninowe produkowane w Gambicie pod indywidualne potrzeby użytkownika lub projektanta instalacji. Stosowane są one jako elastyczne połączenia kompensujące odkształcenia termiczne, przesunięcia boczne, oraz wibracje, tłumiąc jednocześnie i ograniczając rozprzestrzenianie się hałasu po instalacji. Kompensatory znajdują zastosowanie w elektrowniach, turbinach gazowych, w przemyśle chemicznym, petrochemicznym, papierniczym, cementowym. Coraz więcej kompensatorów stosuje się w układach oczyszczania i odsiarczania spalin. Produkowane przez nas kompensatory zbudowane są z materiałów odpornych na działanie zarówno wysokich temperatur do 1000 °C jak i agresywnych mediów chemicznych. Ciśnienie pracy kompensatora tkaninowego wynosi od -0,2 do 0,3 bar. Stosowanie kompensatorów tkaninowych daje wiele korzyści. Dzięki dużej elastyczności przy ograniczeniu do minimum niezbędnej przestrzeni instalacyjnej, niewielkich siłach wymaganych do montażu i instalacji oraz łatwości zaadoptowania w istniejących instalacjach potrafi przenosić i kompensować przemieszczenia w wielu kierunkach jednocześnie. Dzięki zastosowanym nieprzenikliwym materiałom (np. PTFE) pozwalają zachować wysoką szczelność połączenia w szerokim zakresie temperatur i mediów.

 

Informacje niezbędne przy projektowaniu i wykonywaniu kompensatora


Ze względu na różnorodność zadań i lokalnych warunków montażu i eksploatacji kompensatory tkaninowe najczęciej konstruuje się indywidualnie uwzględniając wymagania klienta. Aby zaprojektować i wykonać kompensator, który będzie długo i skutecznie funkcjonował potrzebne są szczegółowe informacje. 
..czytaj więcej

Kompensatory i tkaniny kompensatorowe

Kompensatory tkaninowe wykonuje się w Gambicie zgodnie z wymaganiami klienta zdefiniowanymi najczęciej w formie rysunku lub specyfikacji. Mogą mie one bardzo zróżnicowaną konstrukcję. Poczynając od najprostszych kompensatorów jednowarstwowych po konstrukcje złożone z nawet dziewięciu warstw.
..więcej: kompensatory tkaninowe