Uszczelki, uszczelnienia techniczne

Uszczelnienia statyczne połączeń kołnierzowych.

Najczęściej występującymi w przemyśle połączeniami rurociągów, aparatów i instalacji są połączenia kołnierzowe. Muszą one być uszczelniane, więc najczęściej stosowanymi uszczelkami są uszczelnienia statyczne połączeń kołnierzowych. Gambit oferuje szeroki asortyment różnych typów wysokojakościowych uszczelnień kołnierzowych spełniających różnorodne wymagania klienta. Stosuje się różne rodzaje kołnierzy i różne szeregi wymiarowe kołnierzy. Są one znormalizowane i tak najczęściej stosuje się kołnierze zgodne z:

  • EN 1759 – kołnierze w układzie metrycznym z określeniem klas
  • EN 1092 – kołnierze w układzie metrycznym z określeniem PN
  • EN-ISO 7005 – kołnierze w układzie metrycznym z określeniem PN
  • ASME B 16.5 w układzie calowym z określeniem klas.

 

Uszczelki blaszane z wypełnieniem BA

Tam gdzie ze względu na temperaturę, ciśnienie czy wpływ chemiczny medium uszczelnianego lub atmosfery otaczającej nie można zastosować klasycznych uszczelek wykrawanych z płyt uszczelniających zaleca się używanie uszczelek blaszanych z wypełnieniem BA.
..więcej: uszczelki blaszane

Uszczelki płaskie wykrawane

W ofercie Gambitu znajduje się szeroka gama uszczelek wykrawanych z różnych materiałów. Poza uszczelkami z produkowanych w przedsiębiorstwie płyt uszczelkarskich mogą to być uszczelki wykrawane z tektur termoizolacyjnych wysokotemperaturowych, płyt uszczelkarskich na bazie PTFE, grafitu ekspandowanego czy ekspandowanego wermikulitu. Wśród szerokiej gamy produkowanych przez Gambit uszczelek wykrawanych są również uszczelki z płatów gumowych, fibry aluminium i miedzi.
..więcej: uszczelki płaskie wykrawane

Uszczelki spiralne Gamspir i Azmes

Uszczelnienia spiralne są uszczelnieniami zalecanymi w zakładach petrochemicznych i rafineriach, w instalacjach chemicznych i energetycznych oraz wszędzie tam, gdzie wysokim parametrom roboczym towarzyszyć musi duża niezawodność.
..więcej: uszczelki spiralne